Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / 154 km/h w terenie zabudowanym, razem zatrzymano 23 prawa jazdy. Pracowity początek roku gdańskiej drogówki

154 km/h w terenie zabudowanym, razem zatrzymano 23 prawa jazdy. Pracowity początek roku gdańskiej drogówki

W ciągu czterech dni policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec 25 kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. 23 osobom, które przekroczyły ją o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Wśród nich był 31-letni kierowca Audi, który jadąc tunelem pod Martwą Wisłą miał na liczniku 154 km/h i 23-letni kierowca Volkswagena, który jechał przez tunel z prędkością 150 km/h.

Do zatrzymań praw jazdy doszło między innymi na ulicach Słowackiego, Podwale Przedmiejskie, Elbląska, Płażyńskiego czy Tunel im. Ks. Abp. Tadeusza Gocłowskiego. Wśród zatrzymanych do kontroli był 31-letni kierowca Audi, który w tunelu pod Martwą Wisłą przekroczył prędkość o 84 km/h. Pomimo ograniczenia do 70 km/h mieszkaniec Gdańska jechał tam z prędkością 154 km/h. Godzinę później w tym samym miejscu policjanci zatrzymali do kontroli 23-letniego kierowcę Volkswagena z Pruszcza Gdańskiego, który jechał przez tunel z prędkością 150 km/ h.

Wobec kierowców, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali te osoby mandatami i nałożyli punkty karne. Wszyscy ci kierowcy stracą też swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant w takiej sytuacji zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Pamiętajmy, że im większa prędkość pojazdu tym:
– gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji,
– gorsza równowaga pojazdu na krzywiznach drogowych i mniejsza przyczepności opon do nawierzchni,
– dłuższa droga hamowania,
– dużo większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą i tragiczniejsze skutki dla kierowcy oraz pasażerów,
– większa długość drogi odrzutu pojazdów uczestniczących w wypadku, co oznacza możliwość odrzucenia pojazdu na chodnik lub na przeciwny pas ruchu i uwikłanie w wypadek dodatkowych uczestników ruchu.

Źródło: KMP Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Użytkowa nowość w gamie Toyoty: nowa ProAce City Verso w Toyota Walder Chwaszczyno

W gamie marki Toyota debiutuje nowy, użytkowy model ProAce. Konstrukcyjnie samochód jest bliźniakiem Citroen’a Berlingo, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *